بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران در گروه charity-organization-and-social-activities قرار گرفته است.

من به این اثر رای می دهم
نام شرکت : بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان
سال ثبت : 1386
نام صاحب اثر : بنیاد نیکوکاری دست های مهربان
تلفن :
آدرس شرکت : خیابان آیت الله کاشانی، پلاک 73
تلفن ثابت : 02147584000
فکس :
ایمیل اثر :

اطلاعات تکمیلی

بنیاد نیکوکاری دست های مهربان با اخذ مجوزهای رسمی و شماره ثبت 21674 در سال 1386 توسط دکتر شهرام فرجی تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست آغاز کرد. دست‌های مهربان، سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند، به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک و حمایت، با انگیزه‌ی والای انسان‌دوستی و کمک به همنوعانِ محروم، با 13 شعبه و 6 مرکز درمانی در سطح کشور فعالیت می‌کند.

بنیاد نیکوکاری دست های مهربان تنها با گذشت 13 سال از شروع فعالیت، به یاری خدا و با تکیه‌بر حمایت‌های خیرین و حامیان گرامی توانسته است اقدامات مؤثری در زمینه‌ی کمک به قشر بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست انجام دهد. ضمن آنکه در این مسیر، حفظ کرامت انسانی مددجویان همواره شعار اصلی و سرلوحه‌ی انجام وظیفه‌ی کارمندان بنیاد بوده است.

از فعالیت‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان علاوه بر سرپرستی خانواده‌های نیازمند می‌توان به مواردی از جمله مدرسه‌سازی، ساخت درمانگاه، اعزام کاروان‌های حمایتی به نقاط دورافتاده و محروم، حمایت خاص از بیماران خاص، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج، اعطای کمک‌هزینه‌های تحصیلی و آموزشی، پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان اشاره کرد. حجم و کیفیت فعالیت‌های بنیاد دست‌های مهربان از ابتدا تاکنون به‌گونه‌ای بوده است که بارها از سوی نهادهای داخلی و خارجی مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفته و موفق به کسب تمام گواهی‌نامه‌های بین‌المللی، از جمله گواهی‌نامه‌های مربوط به کیفیت و شفافیت نیز شده است. ضمن آنکه این بنیاد اخیراً به‌عنوان برند برتر حوزه‌ی نیکوکاری کشور انتخاب شد تا نشان دهد هر آنچه که در توان داشته، در طَبَق اخلاص گذاشته است.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تاکنون سرپرستی بیش از 3200 خانواده از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده داشته (بالغ‌بر 15 هزار نفر) که به یاری خدا و در نتیجه‌ی کوشش‌های واحد آموزش و توانمندسازی، تاکنون حدود 800 خانواده از این عزیزان از وضعیت مددجویی خارج شده‌اند. همچنین تعداد 218 نفر دانشجو توسط این بنیاد حمایت مالی می‌شوند و در سال‌های اخیر به بیش از 600 بانوی نیازمند جهیزیه کامل اهدا شده است. ساخت پنج مدرسه، شش درمانگاه، سه مرکز نگهداری و آموزش کودکان و تحت درمان قرار دادن صدها بیمار خاص نیز از دیگر فعالیت‌های نیکوکارانه‌ی بنیاد دست‌های مهربان بوده است. در حال حاضر نیز واحد مددکاری دست‌های مهربان در حال جذب تعداد دیگری از خانواده‌های نیازمند و برقراری شرایط مناسب زندگی برای این خانواده‌ها است.
1394-jashvare
کاندید - سازمان های خیریه و فعالیت های اجتماعی - 1394
1392-jashvare
کاندید - سازمان ها و موسسات دولتی - 1392
1391-jashvare
کاندید - موسسات غیر دولتی و خیریه - 1391